Kategorie
Ogólne Projekty

Spotkajmy się, pograjmy! Mielec – Turniej Mollky

Podczas niedzielnego “Spotkajmy się, pograjmy! Mielec” odbył się już siódmy turniej w Mölkky, czyli kręgle fińskie, w Powiecie Mieleckim. Najpierw chętni mieli okazję do ćwiczenia rzutów pod okiem Amelii Tylec i Łukasza Tylec, a o godzinie 17:00 rozpoczęliśmy turniej z nagrodami.

W turnieju wzięło udział 20 osób, podzielonych na dwie grupy wiekowe: dzieci i dorośli. Rywalizacja była zacięta, ale jak zawsze towarzyszyło jej dużo śmiechu i wesołych rozmów. Wielu przechodniów i osób mijających miejsce zatrzymywało się, aby poznać zasady gry i przyjrzeć się rozgrywce. Oczywiście zaprosiliśmy ich do udziału w kolejnych turniejach.

Na dwie pierwsze osoby w każdej z grup czekały nagrody od Tactic Games Polska oraz od Niebieska_zyrafa. Dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.

Grupa dzieci:
I miejsce: Julia
II miejsce: Julia
Czyli Julie zdominowały rozgrywkę.

Grupa dorosłych:
I miejsce: Tomasz Łukasz Tomasz Przybyło
II miejsce: Beata

Wszystkich pasjonatów gry (jest nas coraz więcej!) zapraszamy na kolejne turnieje.

Mölkky to przyjemna i prosta gra plenerowa z solidnie wykonanymi drewnianymi elementami. W grze wygrywa osoba, która jako pierwsza zdobędzie łącznie dokładnie 50 punktów. Uwaga! Gdy przekroczymy 50 punktów, dorobek punktowy spada do 25 punktów.

Jak zdobywamy punkty?
W przypadku, gdy w wyniku rzutu zbijakiem przewraca się jeden kręgiel, punkty zapisuje się jako wartość widniejąca na tym kręglu. Jeśli w wyniku rzutu zbijakiem przewraca się więcej kręgli, punkty liczy się jako ilość zbitych w ten sposób kręgli. Na przykład osoba, która jednym rzutem przewróci 5 kręgli otrzymuje 5 punktów, a osoba, która przewróci 1 kręgiel o wartości 11 otrzymuje 11 punktów.

Organizatorem programu Mölkky w Polsce edycji 2023 i fundatorem nagród jest Tactic Games z Finlandii, którego na terytorium Polski reprezentuje Tactic Games Polska.