Nasze projekty

Rodzinne granie nie na ekranie 2022

Celem projektu jest integracja rodzin i wspólnot lokalnych po okresie pandemii, ich aktywizacja społeczno-kulturalna, pokazanie ciekawej i wartościowej pod kątem edukacyjnym formy spędzania wspólnie wolnego czasu oraz zapobieganie problemom w relacjach wynikającym z braku komunikacji.

Spotkania organizowane są w gminach wiejskich powiatu mieleckiego we współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich, OSP, Bibliotekami Gminnymi i Gminnymi Domami Kultury. W zależności od warunków atmosferycznych spotkania odbywają się w budynkach lub w plenerze. Pierwsze ze spotkań odbędzie się już 24 kwietnia 2022 r. w miejscowości Grochowe koło Mielca:

Zobacz

W ramach wypożyczalni gry wypożyczane są nieodpłatnie. Obowiązuje system rezerwacji internetowej i regulamin korzystania z zasobów wypożyczalni. Wypożyczalnia uruchomiona zostanie w II połowie kwietnia 2022 r.

Gry planszowe i karciane dobrane zostały w taki sposób, aby w spotkaniach mogły aktywnie uczestniczyć całe rodziny (dzieci, młodzież, dorośli, dziadkowie), integrując się poprzez udział w wybranych przez siebie grach i rozgrywkach.

W trakcie spotkań wydzielane są strefy:

1. Strefa gier rodzinnych – gry przygodowe, karciane i edukacyjne dla całej rodziny,

2. Strefa gier logicznych – łamigłówki, układanki oraz gry słowne i karciane.

3. Strefa dla dzieci – strefa gier, zabaw i animacji dla najmłodszych.

Animatorzy tłumaczą zasady gier, a uczestnicy mogą grać między sobą lub razem z animatorami. Dodatkową atrakcją podczas spotkań są świeże soki owocowe i owocowo-warzywne, dzięki czemu uczestnicy otrzymują porcje witamin. Zyskuje również środowisko poprzez niewykorzystywanie podczas spotkań napojów w butelkach plastikowych.

Serdecznie zapraszamy!

Patronat medialny:

 
 

Pierwsze spotkanie z cyklu "Rodzinne granie nie na ekranie"

W sobotę 24 kwietnia 2022 r. w Budynku OSP Grochowe II odbyło się pierwsze ze spotkań z cyklu “Rodzinne granie nie na ekranie”,  które zostało zorganizowane wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich „Grochowianki”. Atmosfera była wyśmienita i uśmiechy gościły na twarzach uczestników. Zapraszamy obejrzenia do fotorelacji z wydarzenia.