Kategorie
Ogólne Projekty

Granie w Domu Dziecka w Skopaniu

W ostatni piątek (1.12.2023 r.) miło spędziliśmy popołudnie w Domu Dziecka w miejscowości Skopanie w towarzystwie dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Serdecznie dziękujemy za gościnę, przepyszne ciasto i wspólnie spędzony czas. Jesteśmy pewni, że przekazane przez nas gry przyniosą wiele radości i pomogą rozwijać różnorodne umiejętności poprzez zabawę. Zakupione gry, soki i przekąski zostały sfinansowane z części kwoty, którą otrzymaliśmy w ostatnim czasie z 1,5% podatku. Ponownie wyrażamy ogromną wdzięczność dla tych, którzy nam zaufali i przekazali swój 1,5% na rzecz naszej Fundacji. Razem możemy robić więcej dobrego!

Kategorie
Ogólne Projekty

Granie nie na ekranie – gry kooperacyjne

Współpraca przynosi korzyści, efekty i sprawia wiele radości. Podczas naszego spotkania z grami kooperacyjnymi (25.11.2023) udało się:

 • zdobyć wiele interesujących informacji o świecie, grając w “Wszystkie dzieci świata” od Tactic Games Polska,
 • obronić krainę Avel w grze “Kroniki Zamku Avel” od Rebel.pl,
 • zarządzać restauracją w grze “Kuchenna gorączka” od Galakta,
 • wielokrotnie dedukować, który lisek ukradł ciastko w grze “Lisek urwisek” od Nasza Księgarnia – gry.

“Matka Ziemia” niestety ucierpiała dwukrotnie w wyniku braku wystarczającej wiedzy, ale przy tej grze zdobyliśmy wiele informacji! Świetny pomysł i wykonanie od Tactic Games Polska, nie poddajemy się i będziemy podejmować kolejne próby, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak uchronić ją przed zanieczyszczeniem i degradacją!

Na stołach, oprócz gier kooperacyjnych, pojawiły się również m.in. “Abalone”, “Król kur”, “Zip City” i “Zingo”, ale kto by nadążał ze zdjęciami.

Do zobaczenia 9 grudnia. To będzie ostatnie spotkanie w tym roku, a w tym dniu zagramy w gry od wydawnictwa Muduko. W tym trzy gry otrzymane dzisiaj w ramach #paczkidlaklubów organizowanej przez Kluby Gier Planszowych: “W pył zwrot”, “Lucky Jack” i “Stwory z obory”. Bardzo dziękujemy i nie możemy się doczekać rozgrywek.

Kategorie
Ogólne Projekty

“Sobotnie granie nie na ekranie” w Dzień Niepodległości

W ostatnią sobotę, w Święto Niepodległości świętowaliśmy, uczestnicząc w uroczystych obchodach, które odbywały się w naszym powiecie i nie tylko. Wieczorem zaś, jak w każdą drugą sobotę miesiąca, spotkaliśmy się w siedzibie Fundacji na “Sobotnim graniu nie na ekranie”. W tym dniu nie zabrakło na stołach gier o tematyce historycznej, ale i innych spośród Waszych ulubionych. Dziękujemy, że zechcieliście spędzić ten wieczór z nami i zapraszamy na kolejne!

Na zdjęciach udało się uchwycić rozgrywki w gry:

 • “Polak Mały” wyd. IPN
 • “Timeline Polska”, “Timeline Wynalazki” i “Timeline Wiedza Ogólna”, wyd. Rebel
 • “Półeczka”, wyd. Lucky Ducks Games
 • “Konspiracja: Uniwersum Abyss”, wyd. Rebel
 • “Szlaki”, wyd. Albi
 • “Sojusz na już!”, wyd. Muduko
 • “Król kur”, wyd. Pink Frog
 • “Potwory do szafy”, wyd. Granna
 • “Karak”, wyd. Albi
 • “Najlepsza gra o psach”, wyd. FoxGames
 • “Zig Zap”, wyd. Trefl

Dorzucamy “Zaginioną Wyspę Arnak” i “Wiedźmina”, bo z tych rozgrywek nie robiliśmy osobnej fotorelacji.

Kategorie
Ogólne Projekty

Rodzinne granie nie na ekranie – Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie

Wczorajsze Rodzinne granie nie na ekranie zdominowały turnieje, ale nie zabrakło również rozgrywek w Wasze ulubione gry i w nowości. Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji spotkania, upominki dla uczestników i miłą gościnę Panu Dyrektorowi i Pracownikom Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie.

Ogromne podziękowania kierujemy do wydawnictw Albi Polska Gry Muduko oraz Tactic Games Polska za ubogacanie naszych spotkań turniejami w znane i lubiane gry tych wydawnictw i w nowości, za pamięć o nas, za przekazywane egzemplarze gier i za nagrody dające uczestnikom tak dużo radości.

Dziękujemy Wam za obecność i wspólną rodzinną świetną zabawę oraz za wszystkie miłe słowa o naszej działalności.

Dziękujemy wolontariuszom za poświęcony czas i pomoc w szybkim poznawaniu zasad gry – Amy Leen, Magdalenie Strugale, Łukaszowi Tylec, Annie Trojnackiej.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom turniejów:

 • Turniej w grę “Sojusz na już!” od Muduko:
  1. miejsce – Franek
  2. miejsce – Paweł
  3. miejsce – Ania
 • Turniej w grę “Szlaki” od Albi Polska Gry:
  1. miejsce – Janek
  2. miejsce – Hania
  3. miejsce – Helena
 • Turniej w Mollky od Tactic Games Polska:
  1. miejsce – Damian
  2. miejsce – Mateusz

Na stołach zagościły:

 • Sojusz na już! Muduko
 • Szlaki Albi Polska Gry
 • Splendor Rebel.pl
 • Sen Nasza Księgarnia – gry
 • Lisek urwisek Nasza Księgarnia – gry
 • Gejsze Nasza Księgarnia – gry
 • Tafl King Tactic Games Polska
 • Curling Bowling Tactic Games Polska
 • Abalone Rebel.pl
 • Zip City Rebel.pl
 • Zig Zap Trefl
 • Magiczne Mozaiki Alexander Toys
 • Tik Tak Bum Piatnik Polska
 • Dobble Rebel.pl

Do zobaczenia w siedzibie Fundacji w drugą sobotę listopada, czyli 11 listopada. Z okazji Święta Niepodległości na stołach zagoszczą również gry edukacyjne od wydawnictwa IPN. Serdecznie zapraszamy!

 
A poniżej można zobaczyć zdjęciową relację z wydarzenia.
Kategorie
Ogólne Projekty

Ogłoszenie: “Granie nie na ekranie” w Chorzelowie

Zapraszamy w przyszłą sobotę 28 października br. do Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie.

Zapisy do turniejów w grę “Sojusz na już!” od Muduko oraz “Szlaki” od Albi Polska Gry prowadzone są naszym profilu na facebooku. Turniej w grę planerową Mölkky rozegramy pod warunkiem korzystnych warunków pogodowych.

Zapraszamy.

Kategorie
Ogólne Projekty

Nowe gry od Tactic Games Polska

W ten niedzielny wieczór przynosimy kolejną fantastyczną wiadomość. Wielu z Was zapewne pamięta, że w lipcu obchodziliśmy 10-lecie istnienia polskiego Oddziału wydawnictwa Tactic Games Polska. Z tej okazji wydawnictwo przekazało nam za pośrednictwem Klubów Gier Planszowych dwie imprezowe nowości, mianowicie gry “Alis Polska” i “Alias Smacznego”, przy których świetnie bawiliśmy się na wielu kolejnych spotkaniach.

Wydawnictwo zauważyło naszą dobrą zabawę w naszych fotorelacjiach i postanowiło nagrodzić nasz klub pięcioma dodatkowymi grami. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszych działań.

Wybraliśmy dla Was z oferty wydawnictwa prawdziwe perełki:

 • “Tafl King” – nowa odsłona szachów wikingów (15+, 2 graczy)
 • “Wszystkie dzieci świata” (5+, 2-6 graczy)
 • “Matka Ziemia” NOWOŚĆ (8+, 2-6 graczy)
 • “Seas of Fortune” (8+, 2-4 graczy)
 • “Curling Bowling”

Gry będą dostępne już podczas najbliższego spotkania w Chorzelowie, które odbędzie się 29 października br.

Kategorie
Ogólne Projekty

Turniej w grę SZLAKI od Albi

28 października podczas “Rodzinnego grania nie na ekranie” w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie rozegramy również turniej w grę “Szlaki” od wydawnictwa Albi. Do udziału w turnieju zapraszamy dzieci w wieku od 8 do 16 lat.
Wydawnictwo przekazało już egzemplarze turniejowe i wspaniałe nagrody – gry: “Szlaki”, “Ship Ahoy” i “Party Time Kids”. Serdecznie dziękujemy wydawnictwu za wspieranie naszych działań!”

🎲Garść informacji i grze “Szlaki”.
 Liczba graczy: 4
Wiek graczy: 10+ (bez problemu zagrają dzieci młodsze, ale z umiejętnością czytania)
Czas rozgrywki: 20-40 minut
Gra z serii Parki
 
W grze “Szlaki” wcielamy się w turystów, którzy w trakcie trwania wędrówki zbierają zasoby, gromadzą na zdjęciach wspomnienia oraz rywalizują o różnorodne odznaki. Na swojej drodze mogą napotkać również niedźwiedzia, który zapewni im dodatkowe bonusy.
Za każdym razem, gdy jeden z turystów dociera do końca szlaku, słońce wędruje ku zachodowi, a płytki szlaku spowite zmierzchem zapewniają więcej zasobów. Koniec gry nastąpi, gdy słońce całkiem zajdzie za horyzontem na początkowej płytce szlaku.

 

Kategorie
Ogólne Projekty

Turniej w grę SOJUSZ NA JUŻ od Muduko

28 października spotkamy się na “Rodzinnym graniu nie na ekranie” w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie.

Nie zabraknie turnieju, a może i dwóch. Wiemy, że lubicie ten dreszczyk emocji i rywalizacji, i już dzisiaj zapraszamy we współpracy z Muduko i Kluby Gier Planszowych na turniej w grę #SojuszNaJuż. Wydawnictwo przekazało już egzemplarze turniejowe i wspaniałe nagrody – gry: “W pył zwrot”, “Holi” i “Planszówkowi kurierzy”. Serdecznie dziękujemy wydawnictwu za wspieranie naszych działań!

NOWOŚĆ Gra topowego projektanta gier planszowych – Reinera Knizii Piękne ilustracje autorstwa Piotra Sokołowskiego Proste zasady rozgrywki Uczy strategii, taktyki i lekkiego blefu w atmosferze zdrowej rywalizacji

15:00 – 16:00 nauka zasad gry 16:00 – rozpoczęcie turnieju Do udziału w turnieju zapraszamy dzieci od lat 6 (gra jest oznaczona jako gra od lat 8, ale dopuszczamy udział dzieci młodszych, które grają w gry planszowe i karciane w domach lub na naszych spotkaniach), młodzież i dorosłych. 

Żubr – władca Wielkiej Prapuszczy, pragnie umocnić swoją pozycję na świecie. W tym celu postanawia zawrzeć sojusze z monarchami panującymi na innych kontynentach i wysyła do nich lisy – swoich najbieglejszych posłańców, by przekonać liderów do zawarcia paktu. W tę rolę wcielają się właśnie gracze! Uważnie obserwujcie poczynania innych graczy i starajcie się jak najszybciej rozmieścić wszystkie swoje podarki na kartach misji. Tych kart jest aż 12! Każda karta misji opatrzona jest indywidualnym symbolem. Na początku rozgrywki na każdej z 12 kart misji umieszczony jest jeden żeton skrzyni. By móc przekazać podarek na daną kartę misji, należy posiadać w ręce i/lub przed sobą sumę symboli większą niż liczba żetonów skrzyń leżącą na karcie. Zwycięża gracz, który pierwszy przekaże wszystkie swoje dary! Koniecznie poznajcie grę i spróbujcie swoich sił w turnieju!

Kategorie
Ogólne Projekty

Ogłoszenie: “Sobotnie granie nie na ekranie” dla średniozaawansowanych i zaawansowanych graczy

Serdecznie zapraszamy do siedziby Fundacji średniozaawansowanych i zaawansowanych graczy na sobotnie spotkanie z grami planszowymi i karcianymi 14 października w godzinach od 16-tej do 19-tej. Wstęp wolny!

Podczas sobotnich spotkań gramy w gry, które lubimy, z zasobów Fundacji i prywatnych. Za każde wsparcie naszych działań bardzo dziękujemy!

Podczas spotkania rozegrany zostanie Turniej w grę plenerową Mollky z nagrodami od wydawnictwa @Tactic Games Polska.

Do zobaczenia!

Kategorie
Ogólne Projekty

Spotkajmy się, pograjmy! Mielec – Turniej Mollky

Podczas niedzielnego “Spotkajmy się, pograjmy! Mielec” odbył się już siódmy turniej w Mölkky, czyli kręgle fińskie, w Powiecie Mieleckim. Najpierw chętni mieli okazję do ćwiczenia rzutów pod okiem Amelii Tylec i Łukasza Tylec, a o godzinie 17:00 rozpoczęliśmy turniej z nagrodami.

W turnieju wzięło udział 20 osób, podzielonych na dwie grupy wiekowe: dzieci i dorośli. Rywalizacja była zacięta, ale jak zawsze towarzyszyło jej dużo śmiechu i wesołych rozmów. Wielu przechodniów i osób mijających miejsce zatrzymywało się, aby poznać zasady gry i przyjrzeć się rozgrywce. Oczywiście zaprosiliśmy ich do udziału w kolejnych turniejach.

Na dwie pierwsze osoby w każdej z grup czekały nagrody od Tactic Games Polska oraz od Niebieska_zyrafa. Dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.

Grupa dzieci:
I miejsce: Julia
II miejsce: Julia
Czyli Julie zdominowały rozgrywkę.

Grupa dorosłych:
I miejsce: Tomasz Łukasz Tomasz Przybyło
II miejsce: Beata

Wszystkich pasjonatów gry (jest nas coraz więcej!) zapraszamy na kolejne turnieje.

Mölkky to przyjemna i prosta gra plenerowa z solidnie wykonanymi drewnianymi elementami. W grze wygrywa osoba, która jako pierwsza zdobędzie łącznie dokładnie 50 punktów. Uwaga! Gdy przekroczymy 50 punktów, dorobek punktowy spada do 25 punktów.

Jak zdobywamy punkty?
W przypadku, gdy w wyniku rzutu zbijakiem przewraca się jeden kręgiel, punkty zapisuje się jako wartość widniejąca na tym kręglu. Jeśli w wyniku rzutu zbijakiem przewraca się więcej kręgli, punkty liczy się jako ilość zbitych w ten sposób kręgli. Na przykład osoba, która jednym rzutem przewróci 5 kręgli otrzymuje 5 punktów, a osoba, która przewróci 1 kręgiel o wartości 11 otrzymuje 11 punktów.

Organizatorem programu Mölkky w Polsce edycji 2023 i fundatorem nagród jest Tactic Games z Finlandii, którego na terytorium Polski reprezentuje Tactic Games Polska.