Kategorie
Ogólne Projekty

Turniej w grę SOJUSZ NA JUŻ od Muduko

28 października spotkamy się na “Rodzinnym graniu nie na ekranie” w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie.

Nie zabraknie turnieju, a może i dwóch. Wiemy, że lubicie ten dreszczyk emocji i rywalizacji, i już dzisiaj zapraszamy we współpracy z Muduko i Kluby Gier Planszowych na turniej w grę #SojuszNaJuż. Wydawnictwo przekazało już egzemplarze turniejowe i wspaniałe nagrody – gry: “W pył zwrot”, “Holi” i “Planszówkowi kurierzy”. Serdecznie dziękujemy wydawnictwu za wspieranie naszych działań!

NOWOŚĆ Gra topowego projektanta gier planszowych – Reinera Knizii Piękne ilustracje autorstwa Piotra Sokołowskiego Proste zasady rozgrywki Uczy strategii, taktyki i lekkiego blefu w atmosferze zdrowej rywalizacji

15:00 – 16:00 nauka zasad gry 16:00 – rozpoczęcie turnieju Do udziału w turnieju zapraszamy dzieci od lat 6 (gra jest oznaczona jako gra od lat 8, ale dopuszczamy udział dzieci młodszych, które grają w gry planszowe i karciane w domach lub na naszych spotkaniach), młodzież i dorosłych. 

Żubr – władca Wielkiej Prapuszczy, pragnie umocnić swoją pozycję na świecie. W tym celu postanawia zawrzeć sojusze z monarchami panującymi na innych kontynentach i wysyła do nich lisy – swoich najbieglejszych posłańców, by przekonać liderów do zawarcia paktu. W tę rolę wcielają się właśnie gracze! Uważnie obserwujcie poczynania innych graczy i starajcie się jak najszybciej rozmieścić wszystkie swoje podarki na kartach misji. Tych kart jest aż 12! Każda karta misji opatrzona jest indywidualnym symbolem. Na początku rozgrywki na każdej z 12 kart misji umieszczony jest jeden żeton skrzyni. By móc przekazać podarek na daną kartę misji, należy posiadać w ręce i/lub przed sobą sumę symboli większą niż liczba żetonów skrzyń leżącą na karcie. Zwycięża gracz, który pierwszy przekaże wszystkie swoje dary! Koniecznie poznajcie grę i spróbujcie swoich sił w turnieju!